Rekrutacja- Kurs III, IV, VI


Przypominamy, że od 4 lipca 2011 r.
TRWA REKRUTACJA NA 3 KURSY
w ramach projektu „Rozwój Kadr Rynku ICT w Tarnowie”
 
ICT - Technologie informacyjne i komunikacyjne – to ogólne określenie narzędzi
i sposobów gromadzenia, przetwarzania i  udostępniania  informacji w wersji elektronicznej,
z wykorzystaniem technik cyfrowych oraz urządzeń  (telekomunikacyjnych i informatycznych),  w celu komunikacji elektronicznej.

ICT umożliwiają praktycznie nieograniczony dostęp do informacji z każdego miejsca
i w każdym czasie, z wykorzystaniem coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Obecnie wszyscy korzystamy z ICT w mniejszym lub większym stopniu, np. poszukując informacji w Internecie albo komunikując się poprzez e-mail, sms, komunikatory typu Skype lub GG, przesyłając i odbierając dane i dokumenty w postaci elektronicznej.
 Korzystanie z ICT możliwe jest dzięki dedykowanym sieciom telekomunikacyjnym, urządzeniom i oprogramowaniu, którym poświęcona jest tematyka oferowanych przez nas kursów specjalistycznych:
 
  • Asystent projektanta sieci elektrycznych i telekomunikacyjnych
 
Kurs obejmuje:
-naukę obsługi programu do projektowania komputerowego AutoCad – tworzenie
i kompleksowa edycja rysunków (rysowanie precyzyjne, konstrukcja i modyfikacja obiektów na rysunku),  zarządzanie warstwami i właściwościami obiektów, tworzenie napisów, techniki projektowania i wymiarowania;

- projektowanie w telekomunikacji;
-zdobycie uprawnień elektrycznych SEP do 1 kV.
 
Kurs kończy się egzaminami zewnętrznymi: w zakresie AutoCad – ECDL CAD oraz egzaminem przed Stowarzyszeniem Elektryków Polskich.
 
 
  • Zarządzanie i obsługa środowiska systemu Microsoft Windows Server 2003
 
Microsoft Windows Server 2003 to najpopularniejszy system operacyjny do zastosowań serwerowych. Umiejętność jego obsługi jest wymagana od administratorów sieci komputerowych i systemów informatycznych.
 
Kurs obejmuje:
-zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu administrowania systemem MWS 2003, w tym tworzenie kont użytkowników i grup, zarządzanie plikami i folderami, tworzenie kopii zapasowych danych i ich odzyskiwanie, zarządzanie sprzętem i sterownikami oraz pamięcią dyskową, monitorowanie systemu.
-zajęcia językowe – nauka specjalistycznego języka angielskiego, w tym słownictwo związane z branżą ICT.  
 
Kurs kończy się egzaminem zewnętrznym, a uprawnienia nabyte podczas kursu zostaną potwierdzone certyfikatem w języku angielskim.
 
  • Pracownik budowy sieci FTTx- instalacja i konfiguracja sieci

Kurs skierowany do instalatorów sieci telekomunikacyjnych oraz osób zainteresowanych zdobyciem specjalistycznych kwalifikacji do wykonywania pracy instalatora.
 
FTTX  (Fibre To The X) to szerokopasmowy system transmisji danych z wykorzystaniem kabli światłowodowych. Jest obecnie najbardziej nowoczesnym i bezawaryjnym standardem budowy sieci stosowanym w telekomunikacji, m.in. do świadczenia szerokopasmowych
(o przepustowości min. 2 Mb/s) usług teleinformatycznych, takich jak Internet, telewizja, telefon.

W ramach kursu omówione zostaną jego najpopularniejsze odmiany, m.in.:
 
FTTH – Fibre To The Home (światłowód do domu)-odmiana FTTX przeznaczona dla gospodarstw domowych w celu bezpośredniego dostarczenia usług szerokopasmowych.
W sieciach tego typu włókna światłowodowe prowadzone są od centrali aż do pojedynczego abonenta. Sieci te cechuje duża przepustowość, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z usług triple-play (telewizja, telefon, Internet).
 
Technologia mikrokanalizacji –budowa sieci z wykorzystaniem w miejsce pojedynczego kabla światłowodowego systemu mikrorurek, do których, stosownie do zapotrzebowania, wprowadzane są mikrokable światłowodowe.
Mikrokanalizacja to nowoczesny system budowy sieci, który dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu i materiałów wykorzystuje się głównie przy budowie sieci w gęstej infrastrukturze miejskiej oraz w technologii FTTH/FTTB (Fiber To The Home/ Fiber To The Building)
 
Konfiguracja i instalacja urządzeń GEPON, dedykowanych do zastosowań w sieciach FTTX.
  • czyli Gigabitowe Ethernetowe Pasywne Sieci Optyczne to nowoczesne narzędzia dostępowe wykorzystujące transmisję światłowodową.
Dzięki prostej architekturze, dużemu zasięgowi, wysokiej przepływności oraz bogatym możliwościom urządzeń końcowych, GEPON stwarza możliwość realizacji nieograniczonej ilości usług (np. usługa Triple- play) .
 
Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę
i umiejętności.

___________________________________________________________
Szczegółowe informacje o Projekcie można uzyskać w Biurze Projektu:
Fundacja Nowe Technologie
ul. Mickiewicza 1/5 (II piętro)
33-100 Tarnów
tel. (14) 636-12-34
e-mail: biuro@fundacjanowetechnologie.pl

Powrót

Top