Relacja ze spotkań z przedstawicielami W'sC w Reykjavik

W dniach 30 kwietnia do 5 maja 2014 r.  przedstawiciele Fundacji Nowe Technologie (FNT) odbyli spotkania  z przedstawicielami  Women's Counselling (W's C) w Islandii.

Dyrektorem Fundacji W's C  jest Þorbjörg Inga Jónsdóttir hrl., która jest adwokatem, specjalizującym się i mającym spore doświadczenie w walce o prawa kobiet w Islandii.

Współpracuje ona z Margrét Steinarsdóttir, która jest dyrektorem  Icelandic Human Rights Centre.

Na  wspólnych spotkaniach została omówiona sytuacja prawna dotyczącej stosowania prawa rodzicielskiego i prawa pracy w Islandii i w Polsce. Ta wymiana doświadczeń ma nas ukierunkować na podjęcie takich działań, które mogą zostać przeniesione na grunt Polski.

Rezultatem spotkania przedstawicieli FNT z przedstawicielami fundacji W's C  jest  podpisanie umowy o Partnerstwie w planowanym projekcie oraz opracowanie szczegółów naszej przyszłej współpracy.

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.