Wyjedź z Erasmusem +


 

Dobre zawody: Plastyk kontra Elektryk

Fundacja Nowe Technologie (FNT) otrzymała dofinansowanie na realizację praktyk i szkoleń zawodowych w latach 2015 i 2016 dla uczniów i nauczycieli w ramach nowego projektu programu Erasmus +. Projekt zakłada współpracę  FNT z dyrektorami tarnowskich szkół.

W ramach projektu  6 nauczycieli i 40 uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych, 20 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i 10 uczniów z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych wyjedzie na staże do Grenady i Kordoby w Hiszpanii.
Staże dla kadry i uczniów z Zespołu Szkół Plastycznych odbędą się zarówno w  Grenadzie- w szkołach artystycznych: Centro Albayzin i Escuela de Arte,  jak i w Kordobie w Academi Cordoba.
Natomiast uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych oraz  Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych odbędą praktyki elektryczne w renesansowym budynku w Albaicin w  Grenadzie.
Praktyki zagraniczne w znacznym stopniu przyczynią się do wzrostu poczucia własnej wartości wszystkich uczniów, zdobycia wiedzy, umiejętności zarówno zawodowych, jak i języka branżowego.
Realizacja projektu jest niesamowitą okazją do zdobycia wyższych kwalifikacji zawodowych w kontekście międzynarodowym. Uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty ukończenia praktyk, certyfikaty językowe oraz Europass Mobilność tj. certyfikat potwierdzający kwalifikacje  we wszystkich krajach UE. Planowany projekt będzie w 100% finansowany z programu Erasmus+, w związku z tym udział w praktykach i szkoleniach będzie bezpłatny dla wszystkich uczestników.
 
Szczegółowych informacji udziela  p. Agnieszka Zdybał-Zielińska, tel. 604297973
Serdecznie zapraszamy!!!
 

Powrót

Top